4η Αγωνιστική

2011-10-06 22:08

Την 4η αγωνιστική της Α' Ερασιτεχνικής Καρδίτσας "Θαλάσσιος Κόσμος" είχαμε να ολοκληρώνεται πριν λίγη ώρα με τον Εθνικό Καρδίτσας να βρίσκεται μόνο πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την ήττα του Διγενή στην έδρα τηςΠασχαλίτσας.

Η τελευταία ήταν και η μόνη που κέρδισε από τους γηπεδούχους σε μια αγωνιστική που ήταν "φτιαγμένη" για τους φιλοξενούμενους. Εύκολες νίκες γιαΑ.Ο.Κ. Πάμισο και Μαυρομμάτι που ανέβηκαν ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία.

Α.Σ. Ήφαιστος - Α.Σ. Ηρακλής Σοφάδων 0-2
Α.Σ. Ατρόμητος Γεωργικού - Α.Ε. Λεονταρίου Κυριακή 2/10 στις 16:00 (Γαλάνης - Βαφειάδης - Διπλάρης)

Τα αποτελέσματα της ημέρας αναλυτικά:

Α.Σ. Ενιππέας - Α.Σ. Απόλλων Μακρυχωρίου 0-2 (ημ 0-1)

Σημαντικό διπλό για την ομάδα του Απόλλωνα που πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα. Ο Κακαΐτσας σημείωσε το πρώτο γκολ για την ομάδα του για να κάνει το τελικό 2-0 στην επανάληψη ο κ. Σακελλάρης.

Α.Ε. Πασχαλίτσας - Α.Σ. Διγενής 2-0 (ημ 2-0)

Επιστροφή στις νίκες για τους γηπεδούχους που ανέκοψαν έτσι το σερί της ομάδας του Αρτεσιανού. Στο πρώτο ημίχρονο και τα δύο γκολ με 2-0 με τους Παπαδημητρίου στο 2΄και Μαντέλα Α΄ στο 40΄.

Α.Ο. Αγναντερού - Π.Σ. Εθνικός Καρδίτσας 0-2 (ημ 0-0)

Μόνος πρώτος ο Εθνικός που έχει το απόλυτο, 4 στα 4, και οδηγεί έτσι τη κούρσα του πρωταθλήματος. Στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου ο Τσίλιας έδωσε την πρωτοπορία στους Εθνικό για να εδραιώσει τη νίκη της Καρδιτσιώτικης ομάδας ο Μπαντής

Α.Ο. Δόξα Μητρόπολης - Α.Ο. Σελλάνων 1-1 (ημ 1-1)

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμοί οι δυο ομάδες με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 1ο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σακκά για να ισοφαρίσει στη συνέχεια για λογαριασμό της Δόξας ο Γιαννακάκης

Α.Σ. Ήφαιστος - Α.Σ. Ηρακλής Σοφάδων 0-2 (ημ 0-0)

Τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ηρακλής και μάλιστα στη Κρύα Βρύση επί του Ήφαιστου ανεβάζοντας τη ψυχολογία του για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Και τα δύο γκολ στην επανάληψη με σκόρερ για τη Σοφαδίτικη ομάδα τους Παπαευαγγέλου και Κυριάκη Α

Α.Ο. Μαυραϊκή Σοφάδων - Α.Ο. Αστέρας Καρδίτσας 0-2 (ημ 0-1)

Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για τους ερυθρόλευκους απέναντι στη Μαυραϊκή που δείχνει να έχει προβλήματα στη κατηγορία. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο 16΄ με γκολ του Κυριάκη και πέτυχαν το νικητήριο στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64΄με τον Κοντό

Α.Ο. Δόξα Παλιουρίου - Α.Ο.Κ. Πάμισσος Καλογριανών 1-6 (ημ 0-4)

Δεν δυσκολεύτηκε  ομάδα του Δημήτρη Τσιτσιπά να πάρει τους τρεις βαθμούς με αντίπαλο τη Δόξα Παλιουρίου που και αυτή δείχνει μην ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της κατηγορίας. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 9΄ με τον Καϊνανά για να ακολουθήσουν δύο γκολ του Παπαδόπουλου στο 19΄και στο 24, ενώ στο 42΄ο Καϊνανάς έκανε το 4-0. Ο Γκούμας στο 65΄και ο Κυριακόπουλος στο 67' έκαναν το 6-0 για να μειώσει απλά ο Ζάχος για τη Δόξα στο 76΄.

Α.Ε. Καρποχωρίου - Α.Σ.Μ. Καραϊσκάκης Μαυρομματίου 0-4 (ημ 0-1)

"Σίφουνας" ο Καραισκάκης πέρασε από μια δύσκολη έδρα και θα λέγαμε ότι έκανε επίδειξη δύναμης. ΟΚουμουρία στο 16 άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σάκη Παλάντζα για να ακολουθήσουν άλλα τρία γκολ στην επανάληψη για τους φιλοξενούμενους με τους Γώγουλο, Τάντο και Γκαραβέλα

Δύσκολη έξοδος για την Πασχαλίτσα την επόμενη αγωνιστική στα Σέλλανα ενώ εύκολο απόγευμα αναμένεται να έχουν Εθνικός Καρδίτσαςκαι ΑΟΚ Πάμισος. Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής που θα γίνει το Σάββατο 8 Οκτωβρίου στις 16:00